A hó eleji ECB sajtótájékoztató óta, amelyen Draghi újabb monetáris lazítást helyezett kilátásba sokat csökkent az EUR/USD kereszt hírérzékenysége, lényegében azóta gyengül az euró a dollárral szemben, bõ 350 pontot esett már az árfolyama. A hírek is inkább vegyesen érkeztek, de láthatóan elbátortalanodtak a longosok és többnyire a június 5-i kamatdöntésre való kivárás tükrözõdik a jegyzésben.
Technikai oldal
Mi történt? Amióta Draghi lehûtötte a kitörési várakozásokat, azóta egészen a türkizzel berajzolt alsó csökkenõ trendvonalig hullott vissza az EUR/USD árfolyama. Egyelõre tartja ez a szint a devizakeresztet és közel van az 50-es exponenciális mozgóátlag is, amely további erõsítést nyújthat az árfolyam megtartatására, de már hetes idõsíkon is alázárta az emelkedõ trendvonalat, amely sok jót nem tartogat a devizapárt longolni vágyók számára.
Mi várható? Komolyabb támasz szint 1.35-nél húzódik, amelyen azon túl, hogy jelentõs szint további támaszként összefonódik a zölddel és pirossal jelölt 100-as és 200-as exponenciális mozgóátlag és a hosszú távú 38.2%-os Fibonacci szint is itt várja az árazást. Ennek letörése krónikus árfolyamesést hozhat, nem valószínû, hogy ez már a kamatdöntésnél el fog esni, hacsak nem jelentenek be a várakozásokat is felülmúló lazító intézkedéseket.
Az indikátorokon megfigyelhetõ, hogy egyaránt lefelé mutatnak, az RSI le tudta törni az 50-es szintjét, amely alatt már tavaly augusztus óta nem is járt és többször is visszapattant róla, így ez az esés már tekinthetõ a divergencia részbeni megvalósulásának. A Stochastic már kezd belépni az extrém tartományába, de még nem látszanak a fordulat jelei és az MACD-n is töretlen a divergencia.